עדים שחתמו מתחת לב' שיטין בכתובה טיפול בפוריות חנות האינטרנט בשבת אכילה מהמקרר של המלון

אודות הפרוייקט

חני בררה קלות אורז, העבירה אותו לסיר ובשלה אותו. בעוד האורז מתבשל בסיר, היא נקתה וארגנה את המטבח מכל הבישולים של היום. בין השאר, היא הרימה את אריזת האורז הריקה, בכוונה להשליך אותה לפח. אלא שאז הציצה לתוך האריזה, וגלתה בתוכה… תולעת.

מה עושים? אמנם האורז נברר, אך אם יש תולעת אחת באריזה – מסתבר שישנן אחרות… אולי היא לא בררה את האורז בצורה טובה מספיק? אולי הגיעו תולעים גם אל תוך התבשיל? האם האורז הזה מותר באכילה?

לרגע עמדה חני אובדת עצות. רגע לאחר מכן היא נזכרה שיש לה דרך לקבל תשובה ברורה בתוך רגעים ספורים. היא לקחה את הטלפון והתקשרה אל קו ההלכה של הידברות. דקות ספורות לאחר מכן היא כבר ידעה בדיוק מה עליה לעשות עם האורז, עם הסיר ועם התולעת.

הפרויקט Just Ask The Rabbi לדוברי שפות, הוקם כתשובה לביקוש העצום למענה הלכתי זמין, אשר קיים אצל יהודים בכל רחבי העולם ופועל מזה 5 שנים שבהם הוקמו אתרים של תוכן יהודי באנגלית וב-15 שפות נוספות. האתרים הללו עתידים לרכז תוכן יהודי מכל הסוגים, כדי שכל יהודי, בכל מקום בעולם, יוכל להכיר את יהדותוו

עד היום הוקמו אתרים במספר שפות (מלבד עברית, כמובן שמונה 2.5 מיליון כניסות בחודש ): אנגלית, צרפתית, ספרדית, רוסית ופורטוגזית. האתרים כוללים אלפי כתבות מגזין בכל תחומי החיים, אלפי הרצאות מטובי המרצים בעולם, שידורים חיים וכמובן אתר שאלות ותשובות ענק

בעקבות הפעילות של האתרים והכנסים המתקיימים מטעם הידברות בכל העולם, מתקבלות בארגון מאות פניות בכל תחומי ההלכה והחיים.

המטרה היא להעניק מענה הלכתי וייעוץ בכל תחומי החיים זמין לכל שאלה, 24 שעות ביממה. קו ההלכה לדוברי שפות מעניק מענה אנושי לכל פונה בכל שעה משעות היממה, ומספק מענה הלכתי לכל שאלה, במגוון נושאים חשובים כמו הלכות שבת, הלכות מיוחדות לחגים, טהרה, כשרות, בשר וחלב, נדרים, אבלות; דיני ממונות, השבת אבדה, גזלה, ריבית, שטרות עסקא; שאלות הלכתיות בנושא שלום בית וחינוך ילדים, ועוד מגוון נושאים אחרים.

בכל יום מגיעות מאות שאלות הלכתיות. לקראת החגים, ובפרט לקראת חג הפסח, השאלות מתרבות עוד יותר. חג הפסח הוא ללא ספק הזמן המתאים ביותר לפרסם את הפעילות הענפה של קו ההלכה Just Ask The Rabbi . המטרה, כאמור, היא לאפשר לכל יהודי, בכל מקום בעולם, לקבל מענה זמין לשאלות הלכתיות, בצורה ברורה ומובנת ובשפתו שלו.

קו ההלכה לדובי שפות מציע מענה לכל שאלה ב-6 שפות שונות ליהודים החיים בחול: עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית ופורטוגזית. המענה ניתן על ידי צוות של רבנים משיבים אשר מוסמכים לפסוק הלכה בכל הנושאים שמטפלים רק בנושא פניות מיהודי התפוצות. הצוות מונה מעל 20 רבנים, בנשיאותו של הרב זמיר כהן שליט"א. צוות הרבנים מספק מענה הלכתית המותאם לכל העדות, כדי שכל פונה יוכל לקבל את התשובה המתאימה לו בצורה מדויקת.

השירות ניתן חינם – ללא כל עלות – לזיכוי הרבים בלבד. את המענה תוכלו לקבל בצורה זמינה וברורה בכל דרך שבה תבחרו: בטלפון, במייל, דרך האתר או האפליקציה של הידברות ואפילו בשיחת וידאו.

דילוג לתוכן